Napoleona muzeji

Napoleons Bonaparts neapšaubāmi ir ļoti populāra un zināma vēsturiska persona, par kuru ne tikai vēl joprojām tiek daudz runāts un rakstīts, bet kurai arī ir veltītas daudz un dažādas izstādes un pat vairāki muzeji dažādās pasaules valstīs. Tādēļ, ja esi Napoleona, Francijas vēstures vai pat vienkārši vēsturisko karu fans, es ieteiktu obligāti apmeklēt kādu no šiem muzejiem, pat, ja tev ir jāaizņemas ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, lai to izdarītu, jo šie muzeji dod lielisku ieskatu tajā, kā dzīvoja un savu mūžu pavadīja Francijas imperators Napoleons Bonaparts.

Armijas muzejs Parīzē
Viens no pazīstamākajiem un slavenākajiem ar Napoleonu saistītajiem muzejiem ir Francijas Armijas muzejs, kurš atrodas Francijas galvaspilsētā Parīzē. Šī muzeja ēka sākotnēji pēc Luija XIV pavēles tika celta kā slimnīca, taču kops 1905. gada šajā grandiozajā ēkā atrodas muzejs. Mūsdienās šī muzeja telpās ir atrodami 500 tūkstoši dažādu objektu sākot no antīkās pasaules priekšmetiem, līdz mūsdienu objektiem, kur starp daudzajiem kara un militārajiem artefaktiem atrodas arī Napoleona kaps, kurā Napoleons tika guldīts 1861. gada 2. aprīlī.
Napoleona muzejs Montekarlo
Vēl viens nozīmīgs ar Napoleonu Bonapartu saistīts muzejs atrodas arī nelielās valsts Monako lielākajā pilsētā Montekarlo. Šis muzejs ir savienots ar Monako prinča pili, kas tūristiem dod iespēju vienā reizē apskatīt divas nozīmīgas ēkas. Taču, tas nav vienīgais iemesls, lai dotos uz šo muzeju. Montekarlo Napoleona muzeju izveidoja Monako Princis Luijs II, un šajā muzejā atrodas tādi Francijas imperatora artefakti kā vēstules, dažādi dokumenti, kā arī pat dažādi apģērbi, cepures, kuras valkāja Napoleons, un citi objekti. Šis muzejs darbojas kopš 1970. gada.
Napoleona muzejs Havannā
Interesanti, ka Napoleona muzejs ir izveidots ne tikai Francijā un Francijai tuvumā esošajās valstīs, bet arī, piemēram, Kubas pilsētā Havannā. Šis muzejs tika izveidots 1961. gadā, un tajā atrodas viena no nozīmīgākajām 18. un 19. gadsimta artefaktu kolekcijām. Šajā muzejā atrodas gandrīz 8 tūkstoši dažādu objektu no laika periodiem sākot ar Lielo Franču revolūciju, līdz Otrajai Impērijai. Šo 8 tūkstošu objektu starpā ir ne tikai dažādas grāmatas, bet arī ieroči, militārais aprīkojums, monētas, mēbeles un pat dažādi dekoratīvie objekti, taču muzeja nozīmīgākais artefakts ir Napoleona Bonaparta nāves maska, jo pasaulē ir sastopamas tikai 4 autentiskas bronzas Napoleona nāves maskas.